Naujienos

Arvydas Gudas ir Kotryna Siaurusaitytė Juozo Miltinio dramos teatre pristato instaliaciją „Sąstingis“

2022 03 25

Tarptautinės teatro dienos proga menininkai Arvydas Gudas ir Kotryna Siaurusaitytė Juozo Miltinio dramos teatre pristato instaliaciją „Sąstingis“.

Instaliacijos kūrėjai iš teatro sandėlių, pilnų prisiminimų, traukia apdulkėjusius rekvizitus iš senų nurašytų spektaklių. Šiems kadaise naudotiems, o šiandien nebereikalingiems daiktams likusi tik praeitis, istorija, juose užkoduotas savitas laiko suvokimo pojūtis – jie tarsi amžiname sąstingyje. Iš sandėlio vienas po kito traukiami spektaklius menantys objektai, vieni tarnavę teatrui kelis metus, o kai kurie net dešimt, penkiolika metų – jie visi pasiekė savo naudojimo ribą – galiojimo laiko pabaigą.

Instaliaciją sudarančiam, nebenaudojamam rekvizitui suteikiamas antras gyvenimas. Teatro sandėlyje pamiršti daiktai atgyja, nusipurto dulkes, įkvepia ir žengia į Juozo Miltinio dramos teatro fojė pasitikti žiūrovų. Sterilioje aplinkoje seni daiktai įgauna kitokią, autentišką aurą, kvepiančią prisiminimais...

Stabtelėję ir atidžiau peržvelgę daiktų samplaiką, žiūrovai atpažins seniai matytus spektaklius, o pasitelkdami individualią patirtį, atmintį ir pojūčius, apčiuops jau naujai pasakojamą istoriją.

Pasak kūrėjų, amžinybės laikinume paieškos ir buvo esminis postūmis atsirasti šiai instaliacijai, kurią matyti galėsite jau nuo kovo 25 d., prieš kiekvieną rodomą spektaklį.