Savanorystė teatre

Tapk teatro savanoriu!

Jau nuo seno Juozo Miltinio dramos teatre puoselėjama savanorystės tradicija. Savanoriai padeda žiūrovų aptarnavimo skyriui pasitikti ir maloniai priimti žiūrovus, o mainais gauna galimybę nemokamai stebėti teatro spektaklius bei dalyvauti savanoriams rengiamuose susitikimuose su aktoriais ir kitais teatre dirbančiais žmonėmis.

Tad jei turi 16 metų, myli teatrą bei trokšti bent piršteliu prisiliesti prie teatro magijos, kviečiame prisijungti prie savanorių komandos!

Iškilus klausimams kreiptis el. paštu auste@miltinioteatras.lt arba telefonu +37061481153.

Kaip tapti savanoriu?

Savanoriai renkami rugsėjo mėnesį (ir sausio mėn., jei reikalingas komandos papildymas).

Jei turi 16 m. ir Tave domina:

 • teatro užkulisiuose verdantis gyvenimas,
 • spektaklių kūrimo procesas,
 • susitikimai su aktoriais,
 • nemokamas teatro spektaklių bei kitų renginių stebėjimas,
 • bendravimo su žmonėmis patirties įgijimas,
 • proga susirasti bendraminčių bei naujų draugų,
 • jėgų išbandymas spektaklių viešinimo srityje

Susisiek el. p. auste@miltinioteatras.lt arba telefonu +37061481153.

Savanorio atsakomybės

Savanorio atsakomybės:

 • Darbas rūbinėje. Jei nutarei padėti rūbinėje, stenkis būti mandagus bei kuo maloniau sutikti žiūrovą ir, žinoma, nebijok klausti, jei iškyla neaiškumų. Atkreipk dėmesį, jog pasitaiko taip, kad vienoje rūbinės pusėje kolegos dirbti nespėja, tad nieko nelaukdamas padėk jiems.
 • Salės durų priežiūra. Jei tau patikėta saugoti salės duris, prie jų reikia būti iki prasidės spektaklis bei pertraukos metu. Čia esi atsakingas už durų (bei užuolaidų) atidarymą po pirmojo skambučio (jei nenurodyta kitaip), uždarymą prieš prasidedant bei atidarymą pasibaigus spektakliui. Prie salės durų būk ne tik mandagus, bet ir atidus ir sustabdyk žiūrovus, besinešančius į salę maistą ar gėrimus.
 • Prekiavimas spektaklių programėlėmis ir kitais leidiniais. Nebijok būti drąsus ir pasiūlyti žiūrovams juos įsigyti!
 • Skrajučių dalinimas. Dalindamas skrajutes nepamiršk sveikintis su žiūrovais ir mandagiai pasiūlyti paimti. Jei skrajučių pritrūkai, kreipkis į salių administratores.
 • Jei nepatiko spektaklis, išeiti gali, tik darbą atlikti reikia iki galo, t. y. nepalikti savo posto be priežiūros. Apie tai, kad išeini, būtinai pranešk salių administratorėms, kad nenutiktų taip, jog prasidėjus spektakliui liktų neuždarytos durys arba pasibaigus neliktų padedančių rūbinėje.
Taisyklės

Laikas

 • Prieš kiekvieną spektaklį ar renginį Facebook savanorių grupėje paskelbiame registraciją, joje būna nurodytas spektaklio pavadinimas, trukmė, laikas, kada reikia ateiti (dažniausiai 17:00) ir kiek savanorių tam vakarui reikia.
 • Žiūrovus į teatrą pradedame leisti 17:30. Pusvalandis nuo 17:00 iki 17:30 yra skirtas pasiruošimui, darbų pasiskirstymui bei naujų savanorių apmokymui.

Apranga

 • Ateidamas savanoriauti tampi teatro veidu, tad apranga turi būti tvarkinga bei juodos spalvos.

Mandagus elgesys

 • Pusvalandį, kol ruošiamės sutikti žiūrovus, visai čia pat už durų aktoriai ruošiasi spektakliui, o kasininkė parduoda bilietus, tad reikia laikytis tylos.
 • Sutinkant žiūrovus, nepamiršk su kiekvienu mandagiai pasisveikinti.
 • Iškilus bet kokiam nesklandumui, nebijok kreiptis į salių administratores.
 • Kiekvieną kartą atėjęs savanoriauti, būtinai išsiaiškink, kokios trukmės bus spektaklis, kelių dalių, kiek truks pertrauka. Taip pat, pasidomėk, kur žiūrovai gali nueiti parūkyti ar pasinaudoti tualetu. Tai dažniausiai žiūrovų užduodami klausimai.
Savanoriai apie savanorystę

Savanorių komandos narių atsiliepimai apie savanorystę Juozo Miltinio dramos teatre:

Savanorystė Juozo Miltinio dramos teatre – tai galimybė išpildyti senas svajones. Teatre susitinki su žmonėmis, kuriuos matei tik ekrane arba ant scenos. Jeigu svajoji atsistoti ant Didžiosios scenos ar prisiliesti prie režisuojamo spektaklio kūrimo, šis noras gali išsipildyti. Savanoris turi galimybę pamatyti kaip aktoriai ruošiasi spektakliui, tobulina kiekvieną frazę. Taip pat buvimas teatre yra teigiamų emocijų, pozityvo bei noro vėl ir vėl čia sugrįžti garantas. Juozo Miltinio dramos teatare su nuoširdžia šypsena sutinkamas kiekvienas žmogus – tiek teatro režisierius ar aktorius, tiek valytoja ar savanoris. Savanorė Jurėnė

Juozo Miltinio dramos teatre savanoriauju metus. Viskas prasidėjo, kai atėjau žiūrėti spektaklio „Idomenėjas“, teatre sutikau savo draugę, kuri tuo metu savanoriavo ir pati nusprendžiau išbandyti save. Galimybė stebėti spektaklius, bendrauti su aktoriais, kitais savanoriais dar labiau suartino mane su Juozo Miltinio dramos teatru. Kaip ir visur, taip ir čia galime atrasti minusų – spektakliai teatre visada yra per daug įtraukiantys. Manau, kad savanoriaudami mes bręstame, mokomės ir suteikiame kitiems džiaugsmą. Todėl visus skatinu prisijungti prie teatro savanorių komandos, kartu augti ir tobulėti. Savanorė Mija

Teatras mane įtraukė savo galia, paslaptimi, kasdienybės nebuvimu. Savanoriaudama subrendau ir pakeičiau savo mąstymą. Esu be galo laiminga, kad savo asmenybę galėjau formuoti būtent čia, apsupta pjesių, režisierių, scenos darbuotojų. Ši patirtis manyje paliko gilų įspaudą. Teatre visada jaučiausi kaip namuose, čia buvau dėl savęs. Neretai po pamokų važiuodavau į teatrą nežinodama kaip grįšiu atgal (gyvenau priemestyje, autobusai beveik nevažinėjo), bet man tai buvo maža smulkmena. Žiūrėdavau spektaklius ,,n-tąjį“ kartą, tačiau kiekvieną sykį atrasdavau kažką naujo. Atsimenu, sulaukdavau klausiančių bendraamžių žvilgsnių, kai pasakydavau, jog šeštadienio vakarą praleisiu teatre, o ne pas juos vakarėlyje. Teatre egzistuoja kažkokia nenusakoma magija, kuri tave įtraukia arba ne. Mane įtraukė. Savanorė Agnė

Tikimės, jog teatras ir tave įtrauks į savo magišką pasaulį bei taps antraisiais namais. Linkime smagaus ir prasmingo laiko!

Apie mus rašo: Teatro rūbinė – senjorų svajonių vieta — sekunde.lt

Jaunimo savanoriška tarnyba

Juozo Miltinio dramos teatre vykdoma JST savanorystės programa.

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai ne mažiau kaip 40 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje.

JST programa – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi.

Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST pažymėjimą-dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, tačiau tik 6 mėn. (ne mažiau nei 35 val./mėn.) nenutrūkstama tarnyba suteikia 0,25 stojamojo balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas.

Daugiau informacijos: Jaunimo savanoriška tarnyba | jrd.lt

Kokioms užduotims ieškomi savanoriai Juozo Miltinio dramos teatre?

Pagrindinė savanorių užduotis – padėti žiūrovų aptarnavimo skyriui susitvarkyti su žiūrovais prieš/per/po spektaklio ir pertraukos metu. Vykdydami savanorišką veiklą teatre jie atlieka tokius darbus: rūbinėje kabina žiūrovų paltus, tikrina bilietus, dalina teatro repertuaro skrajutes, pardavinėja spektaklio programėles, atidaro ir uždaro salės duris, prižiūri bendrą tvarką salėje ir fojė, teikia gėles aktoriams per premjeras. Atsako žiūrovams į įvairius iškilusius klausimus: kur yra tualetas, kur rasti ieškomą salę, rasti savo vietą salėje, kokia yra spektaklio trukmė, kada pertrauka ir t. t.

Taip pat savanoriai padeda rinkodaros ir komunikacijos skyriui: prisideda prie spektaklių viešinimo, nešioja plakatus ir skrajutes po įvairias miesto įmones ir mokyklas, padeda paruošti skrajutes bei atlieka kitokius darbus.

Daugiau informacijos: Organizacija | jrd.lt