Naujienos

Audiovizualinė instaliacija PERSPECTIVE

2021 08 17

Koks meno kūrinys gali gimti susiliejus šviesų menui, muzikai ir tapybai? Jaunų panevėžiečių Pauliaus Jakubėno, Sauliaus Požersko ir Deivido Tepcovo, dirbančių Juozo Miltinio dramos teatre, audiovizualinė instaliacija „Perspective“ siūlo unikalią meninę patirtį. Ši instaliacija – tai žvilgsnis į šviesų dailės ateitį šalyje, atskleidžiant neišnaudojamas naujausių šviesų technologijų galimybes. Projekto sumanytojo Pauliaus Jakubėno nuomone, retai kada teatrai pasinaudoja viskuo, ką gali pasiūlyti moderni apšvietimo įranga.

Spektakliuose apšvietimas dažniausiai būna pritaikytas tik scenai, tačiau šviesų technika gali būti išnaudojama daug plačiau, pavyzdžiui, kurti naujus tarpdisciplininius meno kūrinius.
Ko gali tikėtis žiūrovai? Paulius, kuriam ši instaliacija – pirmas savarankiškas kūrybinis darbas, sako, kad būtų geriausia, jei publika ateitų be jokių lūkesčių ir tiesiog mėgautųsi reginiu. „Jaučiu didelį jaudulį, nes tai yra mano savarankiškos kūrybos pradžia. Nenutuokiu, kaip publika priims šį kūrinį, bet ši nežinomybė ne baugina, o įkvepia“, - mintimis dalijasi menininkas.
Instaliacija „Perspective“ bus atvira žiūrovams rugpjūčio 26–29 dienomis nuo 17 iki 20 val. Juozo Miltinio dramos teatro Miltinio laboratorijos erdvėje. Įėjimas į erdvę pro pagrindinį teatro įėjimą.
Įėjimas į renginį be Galimybių paso, prie įėjimo bus vykdoma žiūrovų registracija.
Renginyje privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines veido kaukes.
Renginys NEMOKAMAS
Renginį finansuoja Panevėžio miesto savivaldybė
 
„Perspective“ sugrįžta pasveikinti Panevėžio miesto su 518-uoju gimtadieniu! Audiovizualinę instaliaciją aplankyti galėsite rugsėjo 3–5 d. nuo 15 iki 18 val.