Naujienos

Balandžio 28-oji: aktoriaus Donato Banionio 99-osios gimimo metinės

2023 04 28

Penktadienį, balandžio 28 dieną, minimos aktoriaus Donato Banionio gimimo 99-osios metinės. D. Banionis gimė 1924 metų balandžio 28 d.

Sukūręs virš 100 vaidmenų teatre ir daugiau, nei 80 kino vaidmenų, Donatas Banionis savo mokytojais laikė teatro režisierių Juozą Miltinį ir Lietuvos kino klasiką Vytautą Žalakevičių. Bene garsiausias D. Banionio vaidmuo yra Andrejaus Tarkovskio „Soliaryje“. Filmas 1972 m. pelnė Didįjį specialųjį žiuri prizą Tarptautiniame Kanų kino festivalyje. Taip jau susiklostė, kad pagrindiniai D. Banionio vaidmenys buvo rusiškuose filmuose, bet aktoriaus vaidybą galime pamatyti vokiškame filme „Goja, arba sunkus pažinimo kelias“, „Bethovenas – gyvenimo dienos“, itališkame „Raudona palapinė“. Nepaisant tarptautinės šlovės, Donatas Banionis šešiasdešimt metų liko ištikimas gimtam, lietuviškam, Panevėžio teatrui, kuriame kūrė vaidmenis ir puoselėjo Juozo Miltinio tradiciją.

D. Banionis įvertintas daugybe įvairių premijų ir apdovanojimų, Panevėžio garbės pilietis, apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija už Juozo Miltinio teatro legendos tąsą šiuolaikiniame teatre ir kine, gavęs Auksinę gervę už istorinį indėlį į kiną. Aktorius mirė 2014 metais.

VšĮ „Donato Banionio fondas“

VšĮ „Donato Banionio fondas“ nuotrauka

Balandžio 28-oji: aktoriaus Donato Banionio 99-osios gimimo metinės - AINA - Aukštaitijos internetinė naujienų agentūra