Naujienos

„Colours of Bubbles“ išleido išskirtinį albumą: vinilinėje plokštelėje – spektakliui sukurta muzika

2023 02 23

Neseniai kūrinį „Cowboy Song“ išleidę rokeriai „Colours of Bubbles“ šiandien pristato ilgai lauktą albumą „Šv. Speigas“, kuriame skaitmeniniu bei vinilo plokštelės formatais nugulė Aleksandro Špilevojaus režisuoto spektaklio garso takelis. 

Garso takelio kūrimas meilės ir laisvės idėjų sankirtą su žmogaus nuodėmingumu nagrinėjančiam spektakliui „Šv. Speigas“ – trečiasis „Colours of Bubbles“ ir A.Špilevojaus bendradarbiavimo rezultatas.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, pirmą kartą juos suvedė spektaklis-koncertas „Neišmoktos pamokos“, taip pat A. Špilevojus režisavo grupės koncertą-filmą „Untold Story Chapter 2“.

Grupė neslepia, kad kurti garso takelį spektakliui – ilgas ir varginantis procesas. Tačiau jei galutiniame rezultate pasieki tai, kas stebina ir pradžiugina žiūrovą, sunkus darbas tikrai atsiperka.

„Kūrybinis kelias prasideda nuo pjesės perskaitymo ir ilgo pokalbio su režisieriumi. Paruošę gerą pluoštą muzikos važiavom į spektaklio repeticijas, bandėm tuos kūrinius konkrečioms scenoms su gyvai vaidinančiais aktoriais.

Teatras apjungia daug skirtingų kūrėjų, todėl natūralu, kad kiekvienas kūrybinės komandos narys turėjo įtakos galutiniam skambesiui“, – pasakoja „Colours of Bubbles“.

Vis dėlto grupės ir A. Špilevojaus tandemas – stiprus, susietas draugiškų santykių, tad kūrėjai puikiai vieni kitus supranta bei džiaugiasi sklandžiu darbu, tapusiu ypatingu pasiekimu: „Šv.Speigas“ tapo bene pirmuoju lietuviško spektaklio garso takeliu, išleistu vinilinėje plokštelėje.

„Garso takelio atsiradimas vinilinėje plokštelėje ir skaitmeninėje erdvėje taps didele dovana „Šv. Speigo“ žiūrovams, kurie galės išsinešti dalį pamatyto spektaklio jausmų į savo namus.

Kadangi ši muzika yra savarankiškas meno kūrinys, ji taps puikiu muzikiniu patiekalu ir tiems, kas dar nematė „Šv. Speigo“, – sakė A.Špilevojus.

A.Špilevojus garso takelį apibūdina kaip „ryškų, emocionalų, nukeliantį klausytojus į vaikystės žaidimų ir fantazijų pasaulį“.

„Tačiau būtų smagu, jei kitą kartą susitikus su „Colours of Bubbles“ naujai bendrai kūrybai, išleistume kūrinį, kuriame jie ne tik grotų, bet ir patys išmėgintų aktorių amplua.

Turiu patikinti, kad repeticijų metu Julius jau ne kartą įrodė, kad turi ryškų aktorinį talentą. Nuojauta man kužda, kad ir kiti grupės muzikantai nėra prastesni. Reikėtų pabandyti“, – šypsojosi A. Špilevojus.

„Colours of Bubbles“ išleido išskirtinį albumą: vinilinėje plokštelėje – spektakliui sukurta muzika - LRT