Naujienos

J. Miltinio dramos teatras pristato 83-ajį sezoną

2023 08 31

83-ajį teatro sezoną Juozo Miltinio dramos teatras pradeda jau nuo pirmųjų rudens akimirkų – rugsėjo 2 ir 3 dienomis, teatro Laboratorijoje įvyks Agniaus Jankevičiaus spektaklio „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“ premjera. Režisierius pakvies žiūrovus į pasaulį pažvelgti netipinėmis, autizmo spektro sutrikimą turinčio berniuko Kristoferio Buno, akimis. Kur jį nuves noras išspręsti detektyvinį galvosūkį – mįslingą kaimynės ponios Širs šuns Velingtono žūtį?

Po trumpos popremjerinės pertraukos teatras žiūrovus pakvies į ypač turiningą spalį – 20 ir 21 dienomis norvegų choreografas Jo Strømgrenas pristatys judesio spektaklį. Lietuvos žiūrovams jau nuo 1998-ųjų metų pažįstamas kūrėjas teatro scenoje bandys atgaivinti „photo drama“ (liet. nuotraukos drama) žanrą, kuris prieš prasidedant interneto erai buvo populiaria moterų žurnalų rubrika. Šios ypač konservatyvaus, tačiau viliojančio turinio istorijos Vakarų kultūroje, tikėtina, reprezentavo melodramos piką. Dėl svarių priežasčių žanras išnyko, tačiau galbūt jis nusipelno būti prikeltas?

Dar neatvėsus šių premjerų šurmuliui džiaugsimės galėdami pakviesti į ilgai puoselėtą ir pagaliau realybe tapsiantį, pirmąjį šiuolaikinės dramaturgijos festivalį „Naujas aplankas (1)“. Spalio 24–29 dienomis vyksiančiame festivalyje bus pristatyti šeši Lietuvos scenos spektakliai, sukurti pagal šiuolaikinę dramaturgiją – tiek pagal originalius lietuvių dramaturgų kūrinius, tiek pagal Lietuvos bei užsienio autorių kūrinių adaptacijas.

Teatro meno vadovas Aleksandras Špilevojaus sako: „Matydami, kaip pastaraisiais dešimtmečiais menko pjesės reikšmė postmodernaus teatro menininkų kūryboje, kaip slopo teatrologų dėmesys sceniniam tekstui, kaip išnyko geriausių dramaturgų apdovanojimai teatro šventėse, norime šiuo festivaliu teatro kūrėjams ir žiūrovams priminti, kad šiandien vis dar kuriamos itin įdomios, kokybiškos, paveikios, naujas teatrines formas atveriančios ir mūsų laiką nuodugniai tyrinėjančios pjesės“.

Šį sezoną nepamiršime ir jaunųjų teatro lankytojų – lapkričio mėnesį, 9–13 metų žiūrovus kviesime į Agnės Sunklodaitės premjerą pagal Vilhelmo Hauffo pasakas „Vaiduoklių laivas“. Tai spektaklis apie šių dienų vaikus, patekusius į be galo savitą, mistišką ir siurrealų Vilhelmo Hauffo pasakų pasaulį. Režisierė pakvies vaikus atidžiau pažvelgti į šį pasaulį ir pasakose surasti tai, kas itin aktualu šiandien – atsakomybės už savo veiksmus, teisingumo, atjautos temas.

Sezoną baigsime ypatinga premjera – Aleksandro Špilevojaus „Makbetu“. Trumpiausia ir legendomis apipinta Shakespeareʼo tragedija atgis netradicinėje erdvėje – Panevėžio siaurojo geležinkelio komplekso depe.

Be abejonės, naujajame sezone netruks ir staigmenų – planuojama teatro repertuarą papildyti dar dviem ypač gerai Lietuvos žiūrovams pažįstamų kūrėjų darbais, apie juos paskelbsime jau netrukus!

Susitikime teatre!