Naujienos

J. Miltinio dramos teatro meno vadovas A. Špilevojus – žmogus, pasakojantis istorijas

2021 04 25

Teatro dramaturgas, režisierius, pedagogas, aktorius ir tyrinėtojas. Tai – Juozo Miltinio dramos teatro meno vadovas Aleksandras Špilevojus. Ši pavardė gerai žinoma ne tik panevėžiečių, bet ir visos Lietuvos teatro žanro mylėtojų tarpe. Tad šiandien užduodame 20 „blitz“ klausimų jam. Kviečiame susipažinti!

1. Kokį filmą galėtumėte žiūrėti vėl ir vėl?

Gal Quentino Tarantino „Pulp Fiction“. Arba bet kurį kitą jo ar Martino McDonagho filmą.

2. Knyga, kurią rekomenduojate perskaityti visiems. Kodėl?

Nėra tokios knygos, kuri tiktų ir būtų reikalinga absoliučiai visiems. Na, nebent Abėcėlė ir Šventasis Raštas. Bet galėčiau rekomenduoti knygą visiems teatralams: mums verta vėl ir vėl skaityti fundamentalią, bet labiausiai pamirštą Stanislavskio knygą „Etika“.

3. Koks Jūsų gyvenimo moto?

Triumph Bonneville T120.

Aš ne kvailas, suprantu, kad tikriausiai klausiate ne apie mano motociklą. Bet šiai dienai turiu tik tokį atsakymą, nes jokių kitų gyvenimo moto aš neturiu. Šiaip jau įdomu, jog kai važiuoji motociklu, būni taip susikoncentravęs į kelią ir judėjimą, kad nebelieka jokių filosofijų, koncepcijų ir samprotavimų apie jokius gyvenimo moto. Lieka tik ta akimirka, vėjas, kelias ir judėjimas tuo keliu. Gal tai ir yra moto? Eiti savo keliu.

Daugiau skaitykite čia