Naujienos

Juozo Miltinio dramos teatre – paskutinis sezono „Idomenėjas“

2022 05 12

Juozo Miltinio dramos teatre energingą gegužės 13-osios penktadienio vakarą nuaidės paskutinis šio sezono „Idomenėjas“, rašoma teatro pranešime žiniasklaidai.

Spektaklis pasakoja kitokią žinomos antikinės tragedijos versiją. Dramaturgo Rolando Schimmelpfennigo valia, Kretos karaliaus istorija atgyja naujai, o A. Jankevičiaus rankose, su ironijos ir humoro pagalba priartėja prie mūsų dienų aktualijų.

Kaip sutartinai tikina ir pagrindinį vaidmenį atliekantis Rimantas Teresas, ir A. Jankevičius, cikliškai atsikartojančios Antikos temos ir istorijos, šiuo metu – itin aktualios.

Pasak režisieriaus, dramaturgas su istorija elgiasi „lyg didžėjus“, sumaišydamas visas įmanomas tragedijos versijas į vieną ir finale išgaudamas nebūtą pasakojimą.

„Tokiu pat principu šiuolaikinėje spaudoje kuriamos „fake news“ (angl. – melagienos). Gluminantis informacinis chaosas ir melagienų antplūdis – A. Jankevičiui svarbi tema. Šioje situacijoje tampa nebeaišku, vardan ko ir už ką kovojama. „Idomenėjas“ parodo šiuolaikinėje visuomenėje veikiantį mitų kūrimo mechanizmą, kuriam tiesa visai nerūpi“, – rašoma pranešime.

Kviečiama susipažinti su spektaklio ištraukomis ir ilgėjančius pavasario vakarus pradėti teatre.