Naujienos

Legenda tapęs spektaklis VOLPONĖ atvyksta prie jūros

2022 08 03

Daug keliavusi, skirtingus miestus mačiusi ir žiūrovų simpatijas pelniusi komedija „Volponė“ rugpjūčio 17 dieną pirmą kartą atvyksta prie jūros.

Palangos gyventojus ir miesto svečius Juozo Miltinio dramos teatras kviečia nuotaikingai praleisti vasaros vakarą kartu su komedijos meistro Aido Giniočio režisuotu teatriniu blefu.

„Volponė“ – spektaklis skirtas paženklinti Juozo Miltinio dramos teatro 80-metį. Šis scenos kūrinys atsigręžia į teatro istoriją ir į garsųjį 1941 metų Juozo Miltinio spektaklį, kuriame, beje, vaidino pats Maestro.

Aidas Giniotis, savaip interpretuodamas ir perrašydamas klasikinę pjesę, mezga šmaikštų dialogą ne tik su miltiniškąja „Volponės“ versija, bet ir su Miltinio teatro legenda.

Ne veltui režisierius „išrado“ naują žanrą ir savo scenos kūrinį pavadino „teatriniu blefu“.

Pjesės autorius Benas Jonsonas buvo garsus anglų poetas ir dramaturgas, populiarumu nenusileidęs savo amžininkui Williamui Shakespeare‘ui.

Jis išpopuliarino charakterių komediją, kurioje svarbiausios yra personažų būdo, temperamento savybės, lemiančios jų troškimus bei veiksmus.

Satyrinio pobūdžio „Volponėje“, kaip ir kitose savo komedijose, Jonsonas pašiepė vėlyvojo Renesanso Londono papročius, egoizmą, godumą ir kitas žmonių ydas.

Nors spektaklio režisierius Aidas Giniotis yra didžiausias Lietuvoje italų kaukių komedijos commedia dell‘arte žinovas ir komiškųjų žanrų meistras, jis sako visada pirmenybę teikęs ne grynajai komedijai, o tragikomedijai.

„Niekada nevengiau naudotis komedijos privalumais, kurie leidžia greičiau suintriguoti žiūrovą, kartais, prisipažinsiu, net apgauti jį. Leidžia blefuoti. Pateikti mintį kritikai.

Komedijos žiūrovai visada skirstysis į dvi kategorijas – besijuokiančius ir mąstančius. Ir tie, ir tie brangūs. Labai.

Teatras be komedijos – teatras su nuovargio veidu. Net ir rimčiausiuose teatruose turi būti savikritikos minučių, kai į viską žiūrimą su ironiška šypsena. Tai svarbu ir žiūrovams, ir teatro kūrėjams. Ypač aktoriams“, – mintimis dalijasi Aidas Giniotis.

Į Palangos koncertų salę spektaklis atvyksta ne tuščiomis, „Volponė“ Rokiškyje XXXVII profesionalių teatrų festivalyje „Vaidiname žemdirbiams” pelnė žiūrovų prizą.

Varėnoje XII Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje nepagrindinio vaidmens nominaciją, už Korbačijo vaidmenį, pelnė Vytautas Kupšys, Giminių prizą laimėjo Albinas Kėleris, atlikęs pagrindinį Volponės vaidmenį, o pats spektaklis tapo geriausiai festivalio žiūrovų įvertintu darbu.

Kuriant „Volponę“, režisieriui talkino nuolatinė jo bendražygė scenografė ir kostiumų dailininkė Ramunė Skrebūnaitė, o spektaklyje vaidina aktoriai: Albinas Kėleris, Dainius Jankauskas, Ieva Brikė, Vytautas Kupšys, Giedrius Arlauskas, Gintautas Žiogas, Laimutis Sėdžius, Toma Razmislavičiūtė-Juodė, Andrius Povilauskas, ir Emilis Pavilionis.

Sukčiaus Volponės istorija jau rugpjūčio 17 d. 19 val., Palangos koncertų salėje.