Naujienos

Panevėžyje į paskutinę kelionę bus palydėtas pernai miręs aktorius Algirdas Paulavičius

2021 07 30

Rugpjūčio 7 d., šeštadienį, Juozo Miltinio dramos teatras kviečia atsisveikinti ir į paskutinę kelionę palydėti pernai, lapkričio 23 d., mus palikusį iškilų menininką, užburiančios charizmos ir išskirtinio talento aktorių, dosnios širdies ir linksmo būdo kolegą Algirdą Paulavičių.

Algirdas Paulavičius gimė 1943 metais Vilniuje, tačiau, kaip pats yra pasakojęs, karo metu močiutė jį ant prekinio traukinio stogo atgabenusi į Kėdainius, kur būsimas aktorius ir gavęs dokumentus. Nors A. Paulavičiaus jaunystės metais traukos centras buvo Kaunas, paskatintas aktorės Gražinos Urbonavičiūtės, jis atvyko laikyti egzaminų į Miltinio studiją – taip ir liko Panevėžyje visam laikui. Ne viename interviu aktorius yra minėjęs, kad „Pergalės“ žurnale pamatytas Miltinio portretas jį nuteikęs nekaip („Pamaniau, kad gyvenime nenorėčiau su tokiu tipu turėti reikalų“), o atvykęs į Panevėžį net nežinojęs, kur yra teatras. Tačiau labai greitai A. Paulavičius tapo viena svarbiausių nepaprastu reiklumu pasižymėjusio Juozo Miltinio atramų ir reikšmingai prisidėjo prie Panevėžio dramos teatro suklestėjimo. Pasakojama, kad fiziškai tvirtas, lankstus, ištvermingas ir sykiu labai apsiskaitęs, intelektualus A. Paulavičius įkūnijo J. Miltinio aktoriaus kaip akrobato ir filosofo idealą. Apie savo profesiją aktorius yra sakęs: „Aktorius – gvardijos eilinis. Jo generolas – režisierius. Kartais besąlygiškai privalai jam paklusti, priimti jo požiūrį, įsivaizdavimą, taisykles.“

Algirdas Paulavičius, kurio kūrybinėje biografijoje – virš 100 vaidmenų, sukūrė įsimintinus personažus tokiuose spektakliuose kaip P. Beaumarchais „Sevilijos kirpėjas“ (rež. J. Miltinis), A. Strindbergo „Mirties šokis“ (rež. J. Miltinis) , R. Brandury‘o „Pienių vynas“ (rež. D. Banionis), Sofoklio „Edipas karalius“ (rež. J. Miltinis), M. Zalytės „Žemės mokestis“ (rež. A. Keleris), N. Gogolio „Vedybos“ (rež. R. Atkočiūnas). Aktorius taip pat vaidino kine: sukūrė vaidmenis filmuose „Turtuolis, vargšas...“ (rež. A. Žebriūnas), „Skrydis per Atlantą“ (rež. R. Vabalas), „Savaitgalis pragare“ (rež. V. Žalakevičius), „Tadas Blinda“ (rež. D. Ulvydas) ir daugelyje kitų.

Vienas paskutiniųjų jo darbų teatre – puikiai įvertintas ir apdovanojimų pelnęs Juozo Hananos vaidmuo spektaklyje G. Grekovo „Hanana, kelkis ir eik“ (rež. A. Atkočiūnas).

2013 m. Algirdas Paulavičius buvo išrinktas labiausiai nusipelniusiu panevėžiečiu kultūros srityje – už indėlį į Panevėžio teatro meno kultūrą, visos Lietuvos teatro simboliais tapusius vaidmenis bei miesto garsinimą.

Atsisveikinimas prasidės rugpjūčio 7 d. 10 val. mišiomis, kurios bus aukojamos Panevėžio Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje (Smėlynės g. 10 A). Nuo 11 iki 15 val. pagerbti Algirdo Paulavičiaus atminimą bus galima Juozo Miltinio dramos teatre, Didžiojoje salėje. Urna išnešama 15 val. Laidotuvės vyks Kristaus Karaliaus katedros kapinėse, Ramygalos g. Norintieji pagerbti Algirdą Paulavičių maloniai prašomi tai padaryti vienu baltu gėlės žiedu. Taip pat atėjusių atsisveikinti prašoma laikytis visų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijų.

Juozo Miltinio dramos teatro informacija