Naujienos

Premjera „Jona“: komedija apie vidinius spąstus

2023 03 29

Balandžio 29 ir 30 dienomis, Juozo Miltinio dramos teatre įvyks Aleksandro Špilevojaus spektaklio „Jona“ premjera. Specialiai šiam spektakliui parašyta A. Špilevojaus pjesė nagrinėja atsidūrimo vidiniuose spąstuose būseną.

„Jona“ sudaryta iš penkių atskirų istorijų, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo nesusijusios tarpusavyje. Tačiau visas šias istorijas jungia viena bendra detalė - visų jų veikėjai atsiduria netikėtose situacijose, įstringa su žmonėmis, su kuriais būti kartu jiems nėra nei patogu, nei malonu. Prostitutė įstringa kambaryje su savo klientu ir... savo sužadėtiniu, režisierius lieka užrakintas teatre kartu su savo nemėgstama teatro kritike ir jo paties pakęsti negalinčiu scenos darbininku...

Pasak spektaklio dramaturgo ir režisieriaus A. Špilevojaus: „Istorijų veikėjai yra ne tik fiziškai, bet ir mentaliai atsidūrę savo vidiniuose spąstuose. Vieniems tokiais spąstais tampa vaikystėje patirtos psichologinės traumos, kitiems - seni klaidingi įsitikinimai, dar kitiems - priklausomybės, karštligiški troškimai, nenugalimas kaltės jausmas. Taip visi spektaklio veikėjai, atsidūrę komiškose aplinkybėse, sprendžia savo labai nejuokingas gyvenimo problemas. Visai kaip pranašas Jona, kurio istoriją aprašo Šventasis Raštas. Jona, bėgdamas nuo Dievo ir nuo savo likimo, buvo prarytas banginio, kurio viduje praleido tris begalines dienas. Išsprendęs jį pančiojusius klausimus, pranašas stebuklingai buvo išlaisvintas iš jo laukusios mirties banginio skrandyje.“

O ar pavyks išsilaisvinti spektaklio veikėjams? Ko gero jie ir jų gyvenimai žiūrovams pasirodys daug komiškesni ir smagesni nei Biblijoje aprašyta pranašo Jonos istorija. Tačiau nėra jokių abejonių, kad ryškūs spektaklio herojai, įstrigę savo problemų velnio rate, ilgam išliks žiūrovų atmintyje. Ir kas žino, galbūt nusileidus scenos uždangai ir nurimus publikos juokui, bent vienas namo grįžęs žiūrovas ims ir pamėgins ištrūkti iš nesustabdomai besisukančio savo nesibaigiančių veiklų, įsipareigojimų, baimių ir silpnybių rato?

Kartu su Aleksandru Špilevojumi spektaklį kuria scenografijos ir kostiumų dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė, scenografijos ir kostiumų dailininkės asistentė Karolina Klimavičiūtė, šviesų dailininkas Paulius Jakubėnas, kompozitorius Mantvydas Leonas Pranulis. Vaidina: Mindaugas Ancevičius, Giedrius Arlauskas, Ieva Brikė, Marius Cemnickas, Kamilė Galkutė, Tadas Gryn, Dainius Jankauskas, Donatas Kalkauskas, Rokas Pijus Misiūnas, Mantas Pauliukonis, Emilis Pavilionis, Urtė Povilauskaitė, Julius Tamošiūnas, Joris Zaliauskas, Gintautas Žiogas.