Naujienos

Premjera mažiesiems: „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“

2022 11 02

Juozo Miltinio dramos teatras po ilgo laiko mažuosius žiūrovus kviečia į premjerą Didžiojoje scenoje – režisierės Kotrynos Siaurusaitytės spektaklį visai šeimai „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“ (pagal to paties pavadinimo Kate DiCamillo knygą), kuris įvyks lapkričio 13 ir 19 dienomis.

„Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“ – tai fantastiška, sunkių ir vertingų išbandymų kupina  porcelianinio triušio Edvardo kelionė, kurioje jis ima svarstyti, kas yra meilė, vienišumas, ilgesys, draugystė ir ilgainiui supranta, kad jo širdis sutverta mylėti. Amerikiečių rašytojos Kate DiCamillo knyga jau savo išleidimo metais (2006) buvo pripažinta JAV tėvų kaip geriausia knyga vaikams bei buvo įtraukta į „School Library Journal“ 100 geriausių knygų vaikams sąrašą.

Jau ketvirtąjį savo režisūrinį darbą Juozo Miltinio dramos teatre pristatanti režisierė Kotryna Siaurusaitytė teigia, jog žaidybiniais metodais ir beribe išmone spektaklis pasiūlys vaikams dar vieną nuostabų pasaulio pažinimo būdą – teatrą. „Skaitant atrodė, lyg iš tikrųjų keliaučiau kartu su pagrindiniu veikėju, sutikčiau pačius įvairiausius ir labai simpatiškus personažus ir kartu patirčiau tiek pačias gražiausias emocijas, tiek pačias liūdniausias... Ši istorija turi oro, paslapties - būtent tai labiausiai žavi, įtraukia bei leidžia savaip, remiantis individualia patirtimi, suprasti ir interpretuoti“, – teigia K. Siaurusaitytė.

,,Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“ vaikus mokys plėsti fantazijos ribas, kurti ir mąstyti drąsiau, atviriau, kitoniškiau, įtrauks mažuosius žiūrovus į gražią ir jautrią kelionę širdies atsivėrimo link.

Kartu su K. Siaurusaityte spektaklį kuria scenografijos ir kostiumų dailininkas, videomenininkas Arvydas Gudas, šviesų dailininkas, videomenininkas Paulius Jakubėnas, kompozitorius Vygintas Kisevičius, choreografas Marius Pinigis. Spektaklyje vaidina Giedrius Arlauskas, Emilis Pavilionis, Ieva Labanauskaitė, Irena Sikorskytė ir Gintautas Žiogas.