Naujienos

Premjera „Vaiduoklių laivas“: kelionė po Haufo pasakų pasaulį

2023 11 08

Gruodžio 1, 2 ir 3 dienomis Juozo Miltinio dramos teatre įvyks Agnės Sunklodaitės režisuoto spektaklio vaikams „Vaiduoklių laivas“ premjera. Režisierė pakvies 9–13 metų žiūrovus pasinerti į be galo savitą, mistišką ir siurrealų Vilhelmo Haufo pasakų pasaulį.

„Vaiduoklių laivas“ pasakoja istoriją apie tai, kaip pasaka beldžiasi į šiuolaikinį pasaulį, jo žmonių protus bei širdis – juk žmogaus yra tiek, kiek jis savyje turi fantazijos ir svajonių. Inscenizaciją spektakliui rašanti A. Sunklodaitė pakvies vaikus atidžiau pažvelgti į Vilhelmo Haufo pasakų pasaulį, surasti jame tai, kas itin aktualu šiandien – atsakomybės už savo veiksmus, teisingumo, atjautos temas.

Pasak režisierės: „Anksčiau galvojau, kad Henriko Radausko eilėraščio eilutė „Pasauliu netikiu, o pasaka tikiu“ yra gan poetiška, pernelyg pakylėta, romantizuota. Dabar taip nebegalvoju – veikiama dabartinio laikmečio aš irgi nelabai tikiu pasauliu. Tačiau tikiu pasaka – joje užkoduota žmonių išmintis. Atrodo, tik reikia šias istorijas tinkamai perskaityti ir suprasti, ir žmonijoje būtų mažiau negandų. Bet kažkodėl žmonės nėra linkę mokytis nei iš pasakų, nei iš savo patirčių. Nežinau, kas yra žmogus, ir kodėl jis taip nelinkęs mokytis, bet jeigu vilties dėl ateities dar kažkiek yra – ji būtent tuose jaunuose žiūrovuose, kurie sėdės teatro salėje.“

Kartu su A. Sunklodaite spektaklį kuria scenografijos ir kostiumų dailininkė Ramunė Skrebūnaitė, kompozitorius Deividas Gnedinas, choreografas Marius Pinigis, video projekcijų autorius Linas Augutis, režisieriaus asistentė Sandra Juzėnienė. Vaidina: Mindaugas Ancevičius, Giedrius Arlauskas, Dainius Jankauskas, Sandra Juzėnienė, Rokas Pijus Misiūnas, Mantas Pauliukonis, Emilis Pavilionis, Irena Sikorskytė, Jolita Skukauskaitė, Gintautas Žiogas.