Naujienos

Susitikime prekybos centre RYO!

2021 10 01

Prekybos centras RYO spalio 2 d., 9 d. ir 16 d. 13–15 val. dovanoja Jums išskirtinę galimybę pirmiems pamatyti ir patirti tris Juozo Miltinio dramos teatro premjerų pristatymus. Susitikime RYO centrinėje renginių aikštėje.

Spalio 2 d. (šeštadienį) 13:00–15:00
IDOMENĖJAS
Rež. Agnius Jankevičius, pagal Roland Schimmelpfennig

„Laikas lekia taip greitai“, – atsidusę ištaria mūsų seneliai.
„Laikas slenka taip lėtai“, – karštligiškai su jais nesutinka įkalinimo įstaigose dienas iki paleidimo skaičiuojantys nuteistieji.
„Laikas yra reliatyvus reiškinysׅ“, – ramiai pareiškia mokslininkai. Ir tikrai, kaipgi yra su tuo laiku? RYO kube pastatytas laikmatis, skaičiuosiantis laiką iki aktorių pasirodymo jame, gali žiūrovams pasirodyti pernelyg lėtas ir stabdantis jų greito, intensyvaus apsipirkimo ritmą. Visiškai kitaip gali atrodyti ryžtingas ir aktyvus aktorių pasirodymas RYO renginių aikštėje esančiame kube – laikas su jais žiūrovams pralėks negailestingai greitai. Visa laimė, kad kitaip nei mūsų pasaulyje, aktorių gyvenimas ir pasirodymas žiūrovams kube gali atgimti ne sykį. Tad kviečiame pamatyti režisierius Agniaus Jankevičiaus spektaklio „Idomenėjas“ eskizą, atskleidžiantį šiuolaikinio žmogaus pažeidžiamumą ir ribotumą, pasakojantį apie fiasko, kuriuo baigiasi žūtbūtinės pastangos viską kontroliuoti – ir asmeniniame, ir valstybiniame lygmenyje. Nenustebkite, jei bus ir daugiau netikėtumų, ar ne viskas nutiks būtent taip, kaip pažadame, nes spalį teatro repertuarą papildysiantis spektaklis pasakoja būtent apie gluminantį informacinį chaosą ir melagienų antplūdį.

Spalio 9 d. (šeštadienį) 13:00–15:00
TARANTINO EFEKTAS
Rež. Aleksandr Špilevoj (pagal Q. Tarantino)

Tai artėjančio A. Špilevojaus režisuojamo spektaklio, kurį įkvėpė Q. Tarantino filmas „Grėsmingasis aštuonetas“, eskizas. RYO renginių aikštėje esančiame kube sumontuotoje grimerinėje apsigyvens du spektaklio aktoriai ir pats spektaklio režisierius Aleksandras Špilevojus. Žiūrovai turės unikalią progą pamatyti, kaip kuriamas spektaklis, kaip skirtingai repeticijų metu tą pačią sceną išbando aktoriai, kokių drastiškų priemonių kartais griebiasi režisierius, mėgindamas paaiškinti aktoriams, kaip jiems suvaidinti sudėtingą pjesės situaciją, atrasti būdų visiškai persikūnyti į vaidinamus personažus, išgyventi ir pajusti repetuojamo epizodo dramatiškumą, įtampą, pavojų. Kartais repeticijos teatre būna praktiškai begalinės, todėl ir ši kube vyksianti repeticija neturės nei pradžios, nei pabaigos taškų. Taigi, žiūrovai galės laisvai bet kuriuo metu ateiti ir išeiti iš jos, nors nėra jokių abejonių, kad stebėti aktorius bus taip įdomu, jog išeiti nebus jokio noro. Juolab, kad visa repeticija, kaip ir pridera vesterno filmams, bus skandinama itin skoningoje ir ne tylioje Western Rock muzikoje.

Spalio 16 d. (šeštadienį) 13:00–15:00
APSIAUSTAS
Rež. Kotryna Siaurusaitytė (pagal Nikolaj Gogol)
Ką mes žinome apie Nikolajų Gogolį? Kad jis yra klasikinės literatūros genijus? Kad jis yra intelektualiosios komedijos ir ankstyvojo absurdo pradininkas? Kad jis yra šmaikštaus ir aštraus žodžio meistras? O kas, jeigu mes pamėgintume literatūros klasiką perkelti į šiuolaikinę teatro sceną ar netgi permatomą kubą prekybos centre? O kas, jeigu į komediją ir absurdą pasižiūrėtume kiek rimčiau? O kas, jeigu šmaikštų, aštrų ir bet kokį kitą žodį pakeistume nenutrūkstamu aktorių fiziniu judesiu erdvėje? Skamba kaip sunkiai įgyvendinamas iššūkis? Galbūt, bet ir pats Nikolajus Gogolis niekada nesirinko lengviausių kelių. Lengviausio kelio nesirenka ir jaunoji Juozo Miltinio dramos teatro režisierė Kotryna Siaurusaitytė, kurios aktoriai kube pristatys artėjančio fizinio teatro principais paremto spektaklio „Apsiaustas“ eskizą. Kviečiame ne klasikiniu keliu pažinti klasiką ir pamatyti nesuderinamų objektų dermę.

Renginiai NEMOKAMI.